UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Czerwiec to najradośniejszy miesiąc w roku szkolnym dla dzieci.  Wszystkie z niecierpliwością czekają na upragnione wakacje, w czasie których będą mogły wyjechać razem z rodzicami i rodzeństwem w ciekawe, wymarzone miejsca na zasłużony wypoczynek.

Ostatnia aktywność artystyczna w wykonaniu najstarszych przedszkolaków to uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbyło się w piątek – 26 czerwca 2021 r.

Tego dnia pożegnaliśmy dzieci, które razem z nami przeżyły w przedszkolu radosne chwile, spędzone na zabawie i wspólnej nauce. Większość dzieci swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęła jako 3-latki i przeszły cały czteroletni etap edukacji w naszej placówce. Były też dzieci, które dołączyły do naszej grupy w obecnym roku szkolnym,
aby razem z nami przygotować się do podjęcia obowiązku szklonego. Przez wspólnie spędzony czas śledziłyśmy ich postępy, widziałyśmy jak rosły i jak się rozwijały, jak odnosiły sukcesy, zdobywały wiadomości i umiejętności, które wydawały im się niemożliwe do zdobycia.

Starszaki z grupy V ,,Wiewiórki” i III ,,Motylki” w krótkiej części artystycznej opowiedziały za pomocą wierszy o przedszkolnej codzienności, o tym co robiły, jak się bawiły, czego się nauczyły. Były również wiersze odnoszące się do kolejnego etapu, którym jest szkoła. Dzieci ciepłym słowem wyraziły swoją wdzięczność wszystkim, którzy włożyli trud w ich wychowanie, w przygotowanie do nowego etapu edukacyjnego, za okazywany uśmiech, za opiekę, życzliwość i pomoc w codziennym życiu przedszkolaka. Dzieci wprowadziły wszystkich uczestników w wakacyjny nastrój śpiewając letnią, wakacyjną piosenkę. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki otrzymały upominki, a także dyplomy ukończenia przedszkola przygotowane przez rodziców i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom za wspaniałe, wspólnie przeżyte chwile w przedszkolu. Życzymy Wam, aby nadchodzące wakacje były dla Was radosne i słoneczne, a przede wszystkim zdrowe i bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawiązywaniu nowych przyjaźni. Życzymy Wam, by były czasem zasłużonego wypoczynku, w czasie którego nabierzecie energii i zapału do nauki i zabaw już w szkole!

Rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy wspólnie mogliśmy działać na dobro i sukces naszych wspaniałych przedszkolaków.