Bezpiecznie w sieci – programy realizowane w przedszkolu

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Korzystając z serwisu Necio.pl, dzieci dowiedzą się, czym jest internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www.

Dzieci poznają także Sieciaki (bohaterów serwisu Sieciaki.pl) – dzieciaki, które potrafią bezpiecznie i efektywnie korzystać z sieci oraz Sieciuchy – postacie budzące wstręt i odrazę, uosabiające internetowe zagrożenia.

Serwis pozwala na opanowanie umiejętności posługiwania się myszką i klawiaturą.

Odsłona internetowa projektu została przygotowana przy współpracy z firmą YUMMY Factory.

W ramach projektu stworzono także zestawy edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli wychowania przedszkolnego, klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej.

Na pomoc dydaktyczne składają się: scenariusz zajęć, zeszyty ćwiczeń oraz materiały audio. Materiały te można zamówić lub pobrać w wersji elektronicznej ze strony edukacja.fdds.pl. Znajdują się one również w zakładce „Dla nauczycieli” na stronie głównej serwisu.

Rodzice, odkrywając wspólnie z dzieckiem wirtualny świat, dowiedzą się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

Z badań wynika, że dzieci w wieku 3-6 lat korzystają z internetu średnio 50 minut dziennie (FDDS 2015).

https://sieciaki.pl/

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.
Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.
Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

programyedukacyjne.pl - Witajcie w Nowym 2021 Roku. U nas edukacyjnie i  słonecznie:-), bo już wkrótce otworzymy zapisy do nowego programu edukacji  zdrowotnej dla przedszkoli. Słoneczna Brygada! Śledźcie wpisy na naszym  profilu. Startujemy

Program ma na celu: a. edukację zdrowotną, opartą na wprowadzeniu dzieci w świat anatomii, biologii, zdrowych nawyków, biologii. zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej.

http://gadki.fdds.pl/