Nasze osiągnięcia

14 czerwca 2019 r. w Sali Konferencyjnej rzeszowskiego Ratusza odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  dla przedszkolaków „Rzeszów – moje miasto”. Miło nam poinformować, że Ania z grupy V zdobyła w tym konkursie nagrodę Grand Prix. Serdecznie gratulujemy.

Miło nam poinformować, że  Zosia z gr. IV została laureatką w rozstrzygniętym tuż przed świętami międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt.: „Oryginalna bombka choinkowa” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 26 w Rzeszowie.

6 października 2018 roku Edytka z grupy V zdobyła 2. miejsce w biegach młodzieżowych na dystansie około 200 m. Biegi młodzieżowe odbyły się w ramach 6 Maratonu Rzeszowskiego.
Serdecznie gratulujemy sportowego sukcesu Edytce!!!

DZIECIAKI MLECZAKI

Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole przystąpiło do projektu „Dzieciaki Mleczaki cz.I”. Jest to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

„Dzieciaki Mleczaki” są realizowane od 2012 r. i co roku zaskakują różnorodnością wydarzeń, oryginalnością pomysłów i atrakcyjnością materiałów edukacyjnych, skierowanych do dzieci i nauczycieli.

NASZE PRZEDSZKOLE USYSKAŁO CERTYFIKAT

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 5 milionów dzieci. W tym roku po raz 13. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskują dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają im w proekologicznej edukacji.

Każde placówka, która bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzymuje bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowany przez metodyków z myślą o najmłodszych. Przedszkola i szkoły podstawowe otrzymują materiały w formie elektronicznej. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi ze scenariuszami lekcji i pomocami dydaktycznymi będą mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych każda placówka nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.