Nasze osiągnięcia

PODZIĘKOWANIE

Sukcesy naszych podopiecznych w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Handlowe AUCHAN KRASNE pt. SPEŁNIAMY MARZENIA”.

Miło nam poinformować, że w kategorii 6 lat pierwsze miejsce zdobyła Joanna Paterek z grupy Wiewiórki. w tej samej kategorii wiekowej dziesiąte miejsce zdobyła Kaja Cebeńko też z grupy Wiewiórek. W kategorii 5 lat pierwsze miejsce zdobyła Kamila Paszkowska z grupy Motylków.

Konkurs ma na celu zaszczepiać w dzieciach potrzebę samorealizacji, chęci do zdobywania i poznawania otaczającego ich świata. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczyło puścić wodze fantazji i stworzyć pracę plastyczną i dostarczyć ją do 19 listopada do organizatora konkursu.

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym do 6 lat. Aby wziąć udział w zabawie, należało wykonać pracę plastyczną, w formacie A4, dowolną płaską techniką malarską na jeden z trzech tematów:

  • mój wymarzony przyjaciel zwierzak
  • kim chciałbym zostać gdy dorosnę
  • rodzinna podróż marzeń

Spośród wszystkich dostarczonych w terminie prac Jury Konkursowe wybrało 32 prace, które zostaną nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzca każdej kategorii wiekowej otrzyma tablet, zaś pozostali laureaci – kultowe klocki lub gry rodzinne. Wszyscy laureaci otrzymają także okolicznościowe dyplomy i wezmą udział w uroczystym odsłonięciu swoich prac, które zostaną wydrukowane w dużym formacie i wywieszone do podziwiania na kolejny rok na tablicach przy placu zabaw w Centrum Handlowym Auchan Krasne.

Miło nam poinformować, że w kategorii 6 lat pierwsze miejsce zdobyła Joanna Paterek z grupy Wiewiórki. w tej samej kategorii wiekowej dziesiąte miejsce zdobyła Kaja Cebeńko też z grupy Wiewiórek. W kategorii 5 lat pierwsze miejsce zdobyła Kamila Paszkowska z grupy Motylków.

CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI

PODZIĘKOWANIE

CERTYFIKAT EKOUKLTURALNE PRZEDSZKOLE

KONKURS EKOLOGICZNY

Miło nam poinformować, że nasza wychowanka Natalia Rug z grupy V ,,Wiewiórki” brała udział w XXIII edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii.

Ogólnopolski konkurs Moja Ziemia – Czysty Świat pt. „Zielona Świadomość” był organizowany przez Urząd Miejski w Będzinie, Starostwo Powiatowe w Będzinie, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne – Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. Służył on upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia.

Natalia wykonała zadanie konkursowe w postaci okładki książki. Dziewczynka otrzymała dyplom za aktywny udział w ogólnopolskim konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów!

Z wielką radością informujemy, że nasza wychowanka Lena Bochnak gr. V otrzymała nagrodę w Miejskim Konkursie Plastycznym dla Przedszkoli pt. „Rzeszów wiosną”. Lena wykonała piękną pracę pastelami olejnymi, zaprezentowała uroki Parku Papieskiego z Rzeszowską Katedrą w tle. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, nadesłało 82 prace z 16 rzeszowskich placówek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo!!!

14 czerwca 2019 r. w Sali Konferencyjnej rzeszowskiego Ratusza odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  dla przedszkolaków „Rzeszów – moje miasto”. Miło nam poinformować, że Ania z grupy V zdobyła w tym konkursie nagrodę Grand Prix. Serdecznie gratulujemy.

Miło nam poinformować, że  Zosia z gr. IV została laureatką w rozstrzygniętym tuż przed świętami międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt.: „Oryginalna bombka choinkowa” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 26 w Rzeszowie.

6 października 2018 roku Edytka z grupy V zdobyła 2. miejsce w biegach młodzieżowych na dystansie około 200 m. Biegi młodzieżowe odbyły się w ramach 6 Maratonu Rzeszowskiego.
Serdecznie gratulujemy sportowego sukcesu Edytce!!!

DZIECIAKI MLECZAKI

Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole przystąpiło do projektu „Dzieciaki Mleczaki cz.I”. Jest to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

„Dzieciaki Mleczaki” są realizowane od 2012 r. i co roku zaskakują różnorodnością wydarzeń, oryginalnością pomysłów i atrakcyjnością materiałów edukacyjnych, skierowanych do dzieci i nauczycieli.

NASZE PRZEDSZKOLE USYSKAŁO CERTYFIKAT

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 5 milionów dzieci. W tym roku po raz 13. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskują dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają im w proekologicznej edukacji.

Każde placówka, która bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzymuje bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowany przez metodyków z myślą o najmłodszych. Przedszkola i szkoły podstawowe otrzymują materiały w formie elektronicznej. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi ze scenariuszami lekcji i pomocami dydaktycznymi będą mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych każda placówka nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.