Nasze osiągnięcia

V Międzyprzedszkolny Przegląd Plastyczny Wierszolandia

4 maja 2024r. W osiedlowym Klubie Kultury Akwarium w Rzeszowie obył się V Międzyprzedszkolny Przegląd Plastyczny Wierszolandia pod hasłem”Rodzina- nasz cały świat”. Nasze przedszkole reprezentowała Ola z grupy V. Naszej kochanej artystce serdecznie gratulujemy talentu recytatorskiego i życzymy kolejnych tak wspaniałych występów.

PODZIĘKOWANIE – AKCJA POLA NADZIEI 2024

„Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”

W dniu 09 maja 2024 roku, w Urban Lab w Rzeszowie, odbyła się druga edycja Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej „Bilingual Kids”, pod patronatem Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”. Przegląd cieszył się również Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Organizatorem było Przedszkole Publiczne Nr 12 w Rzeszowie oraz Przedszkole Publiczne Nr 3 w Rzeszowie.

Przegląd stanowił prezentację efektów Programu Powszechnej Dwujęzyczności, wprowadzanego w przedszkolach miasta. Wzięło w nim udział 86 dzieci z 21 rzeszowskich placówek przedszkolnych, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Występom przyglądali się licznie zgromadzeni goście, w tym Podkarpacki Kurator Oświaty – Pani Dorota Nowak – Maluchnik, przedstawiciele Wydziału Edukacji w Rzeszowie: kierownik – Pan Krystian Przełożny oraz inspektor – Pani Beata Bytnar a także koordynator regionalnego Programu Powszechnej Dwujęzyczności – Pan Paweł Poterucha, Dyrektorzy przedszkoli i społeczność lokalna.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym artystkom -Mai i Juli z grupy Misiów, które zaprezentowały piosenkę ” I can sing a rainbow”. Dziewczynki wspaniale reprezentowały nasze przedszkole ale również zachwyciły publiczność swoją kreatywnością i talentem, a w podziękowaniu otrzymały wspaniałe prezenty i dyplomy.

1000044410

Nagroda w Konkursie dziecięcej twórczości plastycznej pt. „Kartka bożonarodzeniowa w nietypowym kształcie”

Adrianna Gaweł z gr. IV „Sówki” otrzymała jedną z głównych nagród w plastycznym konkursie pt. „Kartka bożonarodzeniowa w nietypowym kształcie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 im. gen. S. Maczka w Rzeszowie. Celem konkursu było m.in. rozwijanie umiejętności plastycznych, propagowanie różnorodnych technik plastycznych.

Adrianna wykonała kartkę w kształcie pięknie ozdobionej cekinami bombki. Praca wymagała od dziewczynki dużo staranności, cierpliwości i zaangażowania – a efekty jej pracy doceniło jury konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam Państwa poinformować, że nasza wychowanka Martynka Bawor z grupy IV ,,Sówki” otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez sponsorów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” pod hasłem: „Statek moich marzeń”.

Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną oraz pobudzanie wyobraźni, kreatywności i oryginalnego widzenia tematu.

Na konkurs ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 2 i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie wpłynęło 742 prace dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Podkarpacki Związek Żeglarski.

Wielkie gratulacje!

Laureatka III edycji międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem Wiosenna łąka ,,Co w trawie piszczy”

Miło Państwa poinformować, że nasza wychowanka Martynka Bawor z gr. I „Pszczółki” została laureatką międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego (w kategorii wiekowej 3-4 latki) zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 44 w Rzeszowie.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci, uwrażliwienie na piękno przyrody, przybliżenie dzieciom roślinności i zwierząt – mieszkańców łąki oraz wzbudzanie wyobraźni, pomysłowości i inwencji twórczej dziecka.

Przy ocenie prac Komisja Konkursowa uwzględniała: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania pracy, oryginalność i estetyka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


„Moja wymarzona Złota Rybka” Edycja 2021/2022

Bardzo dziękujemy za udział w organizowanym przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej nad Sanem konkursie plastycznym. Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolako – Prawdziwym, utalentowanym artystom. Tym razem nie zdobyły nasze przedszkolaki żadnych nagród lecz w zamian za UDZIAŁ uczestnicy otrzymali dyplomy wraz z biletami. Bilety uprawniają posiadaczy do wstępu do Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej nad Sanem (województwo podkarpackie). Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM
W Przedszkolu Publicznym nr 23 w Rzeszowie rozstrzygnięto
Miedzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny
 „Pokaż mi swoją aktywność fizyczną”

Celem konkursu było
– Propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.
– Rozwijanie zainteresowań wiedzą na temat różnych dyscyplin sportowych
-Rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych technikach, formach i materiałach.
– Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności oraz indywidualnych zdolności plastycznych dzieci
-Nawiązywanie współpracy między przedszkolami rzeszowskimi.
– Promowanie wychowania przedszkolnego.

W konkursie wzięło udział 13 rzeszowskich przedszkoli, przysłano 57 prac plastycznych.
Prace były wykonane indywidualnie pod opieką nauczycieli.

Spośród nadesłanych prac, jury przyznało:
wyróżnienie Hubert Pelc z grupy V „Wiewiórki
Podziękowania za udział w konkursie otrzymały:
Laura Siara z grupy V „Wiewiórki”
Magdalena Paterek z grupy III „Motylki”
Lena Wacławek z grupy III „Motylki”

Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wiele sukcesów. 

SUKCESY W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki – trzy dziewczynki brały udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele – w Stumilowym lesie” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 38 w Rzeszowie.
Prace dziewczynek zostały docenione przez jury, które oceniając ich ,,dzieła” wzięło pod uwagę samodzielność, estetykę wykonania oraz oryginalność.
Spośród nadesłanych prac, jury przyznało:
– w kategorii wiekowej 3,4-latki:
I miejsce: Antonina Janusz – grupa I ,,Pszczółki”
– w kategorii wiekowej 5,6-latki:
III miejsce: Julia Dudek – grupa IV ,,Sówki”
Podziękowania za udział w konkursie otrzymała:
Liliana Kozak – grupa IV ,,Sówki”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PODZIĘKOWANIE

Sukcesy naszych podopiecznych w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Handlowe AUCHAN KRASNE pt. SPEŁNIAMY MARZENIA”.
Miło nam poinformować, że w kategorii 6 lat pierwsze miejsce zdobyła Joanna Paterek z grupy Wiewiórki. w tej samej kategorii wiekowej dziesiąte miejsce zdobyła Kaja Cebeńko też z grupy Wiewiórek. W kategorii 5 lat pierwsze miejsce zdobyła Kamila Paszkowska z grupy Motylków.
Konkurs ma na celu zaszczepiać w dzieciach potrzebę samorealizacji, chęci do zdobywania i poznawania otaczającego ich świata. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczyło puścić wodze fantazji i stworzyć pracę plastyczną i dostarczyć ją do 19 listopada do organizatora konkursu.
Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym do 6 lat. Aby wziąć udział w zabawie, należało wykonać pracę plastyczną, w formacie A4, dowolną płaską techniką malarską na jeden z trzech tematów:

  • mój wymarzony przyjaciel zwierzak
  • kim chciałbym zostać gdy dorosnę
  • rodzinna podróż marzeń

Spośród wszystkich dostarczonych w terminie prac Jury Konkursowe wybrało 32 prace, które zostaną nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzca każdej kategorii wiekowej otrzyma tablet, zaś pozostali laureaci – kultowe klocki lub gry rodzinne. Wszyscy laureaci otrzymają także okolicznościowe dyplomy i wezmą udział w uroczystym odsłonięciu swoich prac, które zostaną wydrukowane w dużym formacie i wywieszone do podziwiania na kolejny rok na tablicach przy placu zabaw w Centrum Handlowym Auchan Krasne.

Miło nam poinformować, że w kategorii 6 lat pierwsze miejsce zdobyła Joanna Paterek z grupy Wiewiórki. w tej samej kategorii wiekowej dziesiąte miejsce zdobyła Kaja Cebeńko też z grupy Wiewiórek. W kategorii 5 lat pierwsze miejsce zdobyła Kamila Paszkowska z grupy Motylków.

CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI

PODZIĘKOWANIE

CERTYFIKAT EKOUKLTURALNE PRZEDSZKOLE

KONKURS EKOLOGICZNY

Miło nam poinformować, że nasza wychowanka Natalia Rug z grupy V ,,Wiewiórki” brała udział w XXIII edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii.

Ogólnopolski konkurs Moja Ziemia – Czysty Świat pt. „Zielona Świadomość” był organizowany przez Urząd Miejski w Będzinie, Starostwo Powiatowe w Będzinie, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne – Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. Służył on upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia.

Natalia wykonała zadanie konkursowe w postaci okładki książki. Dziewczynka otrzymała dyplom za aktywny udział w ogólnopolskim konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów!

Z wielką radością informujemy, że nasza wychowanka Lena Bochnak gr. V otrzymała nagrodę w Miejskim Konkursie Plastycznym dla Przedszkoli pt. „Rzeszów wiosną”. Lena wykonała piękną pracę pastelami olejnymi, zaprezentowała uroki Parku Papieskiego z Rzeszowską Katedrą w tle. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, nadesłało 82 prace z 16 rzeszowskich placówek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo!!!

14 czerwca 2019 r. w Sali Konferencyjnej rzeszowskiego Ratusza odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  dla przedszkolaków „Rzeszów – moje miasto”. Miło nam poinformować, że Ania z grupy V zdobyła w tym konkursie nagrodę Grand Prix. Serdecznie gratulujemy.

Miło nam poinformować, że  Zosia z gr. IV została laureatką w rozstrzygniętym tuż przed świętami międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt.: „Oryginalna bombka choinkowa” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 26 w Rzeszowie.

6 października 2018 roku Edytka z grupy V zdobyła 2. miejsce w biegach młodzieżowych na dystansie około 200 m. Biegi młodzieżowe odbyły się w ramach 6 Maratonu Rzeszowskiego.
Serdecznie gratulujemy sportowego sukcesu Edytce!!!

DZIECIAKI MLECZAKI

Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole przystąpiło do projektu „Dzieciaki Mleczaki cz.I”. Jest to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

„Dzieciaki Mleczaki” są realizowane od 2012 r. i co roku zaskakują różnorodnością wydarzeń, oryginalnością pomysłów i atrakcyjnością materiałów edukacyjnych, skierowanych do dzieci i nauczycieli.

NASZE PRZEDSZKOLE USYSKAŁO CERTYFIKAT

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 5 milionów dzieci. W tym roku po raz 13. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskują dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają im w proekologicznej edukacji.

Każde placówka, która bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzymuje bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowany przez metodyków z myślą o najmłodszych. Przedszkola i szkoły podstawowe otrzymują materiały w formie elektronicznej. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi ze scenariuszami lekcji i pomocami dydaktycznymi będą mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych każda placówka nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.