WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY MEDYCZNEJ

W dniu 8 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadziła Pani Izabela – ratownik medyczny ze Szkoły Ratownictwa Medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Przedszkolaki poznały zasady udzielania pomocy poszkodowanym, co jako małe dzieci mogą zrobić, aby pomóc w razie nagłej konieczności. Utrwaliły numery alarmowe niezbędne podczas akcji ratunkowej. Dowiedziały się, co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy ratownika medycznego. Z wielkim zaangażowaniem podejmowały próby reanimacji ,,poszkodowanego misia”.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Izabeli za przybycie do naszej placówki i przekazanie bezcennych informacji naszym podopiecznym.