ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ – DZIECI UCZĄ RODZICÓW

W grudniu podczas kolejnych zajęć w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” dzieci odkrywały czym jest „magia świąt Bożego Narodzenia”. Głównym celem zajęć było wprowadzenie dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia, prezentacja tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek.

Główną część zajęć stanowiła prezentacja multimedialna, na której w atrakcyjny sposób dla dzieci zaprezentowane zostały zagadnienia będące przedmiotem zajęć. Rozmawialiśmy na temat tradycji świątecznych, o choince, poznawaliśmy i śpiewaliśmy kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki, wykonaliśmy prace plastyczne związane ze świętami, piekliśmy świąteczne pierniki.

Pięknym wydarzeniem była wspólna grupowa wigilia i oglądanie jasełek w wykonaniu najstarszej grupy.

Ważnym tematem było również „Magiczne słowo – pomaganie” – czyn niezwykle szlachetny i ważny. Pomagać to mieć dobre serduszko. Dzieci wiedzą, że pomagając drugiemu człowiekowi poświęcamy swój czas, by uczynić życie drugiej osoby lepszy i łatwiejszym. To zrobienie czegoś, z czym ktoś sam sobie nie może poradzić. Pomaganie to także dzielenie się tym, co mamy – dzieci wiedzą o tym bardzo dobrze.

Przedszkolaki wykonały również zadanie utrwalające wiedzę i rozwijające umiejętności dzieci.