PRZEDSZKOLNA WIGILIA

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Tę piękną uroczystość nasza grupa przeżywała w czwartek 21.12.2023r. W tym dniu panowała świąteczna atmosfera pełna życzliwości, radości i serdeczności.

Nie zabrakło też wspólnego, kolędowania przy choince ozdobionej kolorowymi bombkami i światełkami. Dzieci pięknie śpiewały kolędy i pastorałki o Bożym Narodzeniu.

Kultywowanie zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia jest dla dzieci

szczególnie  ważne.  W przyszłości to one  zastąpią  nas – dorosłych i będą przekazywać tę

tradycję, do której jesteśmy bardzo przywiązani i stanowi dla nas ogromną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość zwyczajów świątecznych lecz również budują i wzmacniają serdeczne międzyludzkie relacje.