Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia, jak co roku obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw, a także budowanie odpowiedzialności za naszą planetę. W tym ważnym dniu również przedszkolaki pamiętały o naszej planecie i konieczności ochrony otaczającej nas przyrody. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady recyklingu i ekologicznego stylu życia. Dowiedziały się wiele na temat niebezpieczeństw grożących środowisku ze strony człowieka oraz sposobach na ratowanie planety. Nie zabrakło filmu edukacyjnego o naszej planecie. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczne „Planeta Ziemia”.

To my jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę Ziemię, bo to my jesteśmy jej mieszkańcami. Od nas zależy jak ona będzie wyglądać. Troszczmy się o nią!