KLOCKI LEGO W GŁÓWNEJ ROLI.

Kolejne spotkanie z klockami Lego w ramach zajęć programowania i robotyki. Robotyka dla dzieci w wieku przedszkolnym to nauka budowania prostych robotów, aut, itp. z klocków LEGO. Podczas takich zajęć wprowadzamy dzieci w podstawy programowania, ucząc je kolejności wykonywanych zadań, prawidłowego odczytywania poszczególnych kroków z instrukcji oraz sposobu obsługiwania tabletu.

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z wielkim zaangażowaniem budowały pojazd, który potem wprowadziły w ruch. Takiego typu zajęcia są z pewnością niezwykle wartościowe dla rozwoju naszych dzieci. Przez zabawę, przedszkolaki rozwijają swoje zdolności motoryczne, kreatywność, umiejętności logicznego myślenia, koordynację wzrokowo-ruchową.

Tego typu zajęcia kształcą również ważne umiejętności społeczne – współpracę i komunikację. W trakcie zajęć dzieci pracują w małych zespołach, gdzie muszą ze sobą współdziałać, aby zbudować coś wspólnie. To doskonała okazja do słuchania innych i szanowania zdania drugiej osoby, co będzie im niezwykle przydatne przez całe życie.