Akcja Jabłonkujemy.pl i Festiwal Jabłonki Swawole

W dniu 6 października 2023 r., w ramach akcji Jabłonkujemy.pl i Festiwalu Jabłonki Swawole w Rzeszowie odbyło się wspólne sadzenie drzewek. Dzieci z naszej grupy ,,Sówki” wzięły czynny udział w tej szlachetnej akcji, razem z innymi przedszkolakami i uczniami z pobliskich szkół spędziły czas w fantastycznej atmosferze na łonie natury i upiększały miasto poprzez sadzenie jabłonek przy placu zabaw – ul T. Rejtana 30.

Sadzenie owocowych drzewek to nie tylko doskonała okazja do nauki i zabawy, ale także święto społeczności lokalnej, promujące zaangażowanie w ochronę środowiska i rozwijające świadomość ekologiczną. Był to czas, który przybliżył młodym pokoleniom znaczenie drzew w naszym życiu oraz korzyści z zazieleniania terenów miejskich dla zdrowia, dobrego samopoczucia i przyrody.

Relacja z tego wydarzenia umieszczona jest również pod adresem https://rzeszow.naszemiasto.pl/w-rzeszowie-trwa-akcja-sadzenia-jablonek-zdjecia-wideo/ga/c8-9478247/zd/85201247