Zabawy w przedszkolnym ogrodzie

W ciepłe, słoneczne dni małe ,,Pszczółki” wylatują ze swojej sali na przedszkolny plac zabaw. Dzieci pełne energii korzystają z urządzeń znajdujących się w naszym ogrodzie pod bacznym okiem Pań. Przed każdym wyjściem rozmawiamy na temat zasad dotyczących bezpiecznej zabawy.

Zabawy na świeżym powietrzu na domkach, zjeżdżalniach, huśtawkach wagowych, w piaskownicy czy rysowanie kredą są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Plac zabaw, oprócz sali, jest dla dzieci miejscem zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami.

Dzieci z podwórka wracają zawsze uśmiechnięte i zadowolone, bo jest to dla nich źródło radości, relaksu, odpoczynku oraz nabywania wielu sprawności ruchowych.