Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Z tej okazji najmłodsze dzieci z grupy I ,,Pszczółki” po raz pierwszy obchodziły swoje ,,wielkie święto”. Małe przedszkolaki były bardzo mile zaskoczone, gdy weszły do swojej sali. Na tablicy widniał wielki napis ,,Dzień Przedszkolaka” przyozdobiony kolorowymi balonami, kwiatami i ilustracjami z ,,życia przedszkola”.

Zaraz po śniadaniu w sali rozbrzmiały wesołe hity z dziecięcego repertuaru. Wszyscy wesoło bawiliśmy się dużą, kolorową chustą animacyjną Klanza w ciekawe zabawy m.in.: ,,Sztorm”, ,,Kolory”, ,,Przebieganie pod chustą”. Przedszkolaki w czasie zabawy ,,Bilard”, polegającej na umieszczeniu kolorowych balonów w otworze wielkiej, kolorowej chusty, wykazały wiele cierpliwości i wzajemnej współpracy. Wielką radość sprawiły dzieciom zabawy z kolorowymi balonami.

Na zakończenie dnia wszystkie dzieci otrzymały medale przygotowane z okazji tego święta. Było bardzo miło, wesoło, a na buziach dzieci widoczny był uśmiech, radość i szczęście.