XIII MIEDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD

MODY EKOLOGICZNEJ”

W dniu 25.10.2023r. nasza grupa ,,Sówki” reprezentowała przedszkole na  XIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Mody Ekologicznej zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 28 w Rzeszowie. Pokaz mody odbył się w Miejskim Domu Kultury przy ul. I. Osmeckiego.

Głównymi celami przeglądu było m.in. kształtowanie proekologicznej postawy u dzieci, podnoszenie społecznej świadomości ekologicznej, tworzenie warunków do podejmowania działalności twórczej, budzenie u dzieci zainteresowania sztuką oraz poznanie własnych możliwości poprzez występy przed publicznością.

Przedszkolaki zaprezentowały i doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek. Z wielkim wdziękiem pokazały wspaniałe, pomysłowe stroje na wielkiej scenie, pokonały tremę, która towarzyszyła im przed wielką publicznością. W ramach przeglądu modelki i modele zaprezentowały stroje ekologiczne z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Pokazały również jak można ,,nadać drugie życie starym ubraniom”, udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Za udział w konkursie dzieci otrzymały nagrody indywidualne i upominki dla całej grupy.

Autorami pięknych, kolorowych eko-kreacji byli rodzice naszych dzieci. Składamy bardzo serdeczne podziękowania Pani Aleksandrze Stanisławczyk i Pani Elżbiecie Nykiel za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów i gratulujemy kreatywności.