WYJAZD NA MUSICAL

W dniu 20.04.2023r. uczestniczyliśmy w wycieczce na musical w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Forte” z Wrocławia pt. „Dzwonnik z Notre Dame”, który mogliśmy obejrzeć w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Aktorzy przedstawili nam piękną opowieść muzyczną o garbatym Quasimodo, który pokonał swój lęk przed otoczeniem, przełamał barierę samotności i odrzucenia. Była to cudownie wyśpiewana historia o przyjaźni, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, w zabawny sposób opowiadał radosny i bardzo dowcipny Garguś, smok zdobiący katedrę Notre Dame. Wesoły smok był również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który cały czas towarzyszył Quasimodo w jego przygodach. Bohaterowie baśni zaprezentowali wspaniałe piosenki z przepiękną muzyką, które były wzbogacone grą kolorowych świateł – wszystkie te elementy wprowadzały dzieci w radosny, ale czasami tajemniczy nastrój. Dzieci dawały się porwać muzyce i klaskały do rytmu śpiewanych piosenek.

Fabuła spektaklu miała również swoje ważne przesłanie – każdy człowiek niezależnie od swojego wyglądu chce kochać, chce być szanowany i zauważony wśród społeczeństwa. Powinniśmy cenić i kochać ludzi za to, co mają w głębi duszy i w sercu, a nie to co jest na zewnątrz. Nauka tolerancji już od najmłodszych lat dobry czas, aby wprowadzać dziecko w społeczny świat podobieństw i różnic.