Wycieczka do sali edukacyjnej OGNIK

Dzieci z grupy „Sówek” wybrały się na wycieczkę do sali edukacyjnej OGNIK. Sala mieści się na terenie Jednostki Gaśniczo-Pożarniczej nr 3 w Rzeszowie. Na początku przedszkolaki przebrały się w bluzy strażackie oraz hełmy i wzięły udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji. Dzieci dowiedziały się z czym wiąże się praca strażaka. Przypomniały sobie jak skutecznie wezwać służby ratownicze.

Przedszkolaki na własne oczy mogły zobaczyć, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, a  także nauczyły się jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Na koniec dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie pomieszczenia znajdujące się na terenie jednostki. Odwiedzili również garaż, w którym znajduje się cały sprzęt Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.Niezapomniane przeżycia i wiele cennych rad pozostaną w pamięci przedszkolaków na długo.