Warsztaty pszczelarskie

W dniu 11.03.2024 r. nasza grupa uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych pt. „Fascynujący świat pszczół”. Zajęcia prowadził mistrz pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka z Męciny Małej. Gospodarz warsztatów w bardzo interesujący i kolorowy sposób oraz za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich przybliżył przedszkolakom świat pszczół.

Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, budowę ula, etapy powstawania miodu. Dowiedziały się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Dzieci poznały „życie pszczół w ulu”, jaki jest podział ról i jaka jest organizacja życia w pszczelej rodzinie. Dużą atrakcją była obserwacja szklanego ula z prawdziwymi pszczołami.

Pszczelarz wyjaśnił dzieciom jakie znaczenie ma miód dla naszego zdrowia. Była degustacja miodu i pyłku pszczelego. Dzieciom bardzo smakowały wafle z miodem. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik dostał upominek: wosk z którego dzieci zrobiły świeczkę, książeczkę pt. „Fascynujący świat pszczół” oraz certyfikat ukończenia „Warsztatów pszczelarstwa”.

Spotkanie było miłym i niezwykłym doświadczeniem dla dzieci, które mogły poznać świat pracowitych pszczół oraz zapoznać się z pracą pszczelarza, którego głównym zadaniem jest ochrona i dbanie o pszczoły.