Warsztaty przyrodnicze „Skrzydlate myśli”

Nasze przedszkole odwiedził gość, który przeprowadził dla przedszkolaków warsztaty przyrodnicze pt. „Skrzydlate myśli”. Dzieci poznały kilka gatunków ptaków takich jak: dudek, żuraw, orzeł bielik, dowiedziały się jak są zbudowane, jaka jest ich naturalna wielkość oraz jakie mają zwyczaje.

Dzięki przyniesionym przez naszego gościa naturalnym rekwizytom (pióra, szpony, ptasie nogi) warsztaty były bardzo ciekawe, dzieci mogły je z bliska zobaczyć, dotknąć, porównać. Przedszkolaki poznały najmniejsze i największe krajowe gatunki ptaków. Podczas warsztatów przyrodniczych odbyło się wiele interesujących rozmów, dzieci miały okazję pochwalić się swoimi wiadomościami na temat skrzydlatych stworzeń. Z dużym zainteresowaniem słuchały rozmaitych ciekawostek związanych z życiem ptaków.

Głównymi celami warsztatów przyrodniczych prowadzonych wśród małych dzieci jest przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych; dostrzeganie i poznawanie piękna otaczającej nas przyrody a także kształtowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska w tym kształtowanie postawy ekologicznej wobec przyrody.