ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się piękna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji cała społeczność przedszkolna uroczyście obchodziła ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.

Gospodarzem tego Święta była nasza grupa. Dzieci za pomocą pięknych wierszy, tańca i piosenek o tematyce patriotycznej opowiedziały historię odzyskania wolności przez dzielnych żołnierzy i społeczeństwo. Przedszkolaki zatańczyły taniec z flagami i śpiewały piosenki o naszej pięknej Ojczyźnie – Polsce.

Wszystkie dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2023.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni! Wszystkie te działania wpisują się równocześnie do realizowanej w naszej grupie akcji ,,Dzieci uczą Rodziców”.

« 1 z 2 »