Światowy Dzień Ziemi

W trosce o niebieską planetę 22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Światowy Dzień Ziemi. W obchody tego święta włączają się nie tylko dorośli, ale również dzieci ponieważ Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie. O naszą planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, jednak właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji.

Tego dnia wspólnie z dziećmi omówiliśmy m.in. różnego rodzaju zagrożenia dla Ziemi, jakie wynikają z negatywnej działalności człowieka. Dzieci wymieniały różne przyczyny, które narażają naszą planetę na niebezpieczeństwo. Łącząc zabawę i treści dydaktyczne przedszkolaki poszerzyły wiadomości na temat ochrony środowiska, wykonały różne i ciekawe zadania.

Dzieci z całego przedszkola wykonały ekologiczne kosze na śmieci zgodnie z wytycznymi konkursu SEGREGACJA NA 5! organizowanego przez MPGK w Rzeszowie.