Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej „Bilingual Kids”

W dniu 09 maja 2024 roku, w Urban Lab w Rzeszowie, odbyła się druga edycja Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej „Bilingual Kids”, pod patronatem Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”. Przegląd cieszył się również Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Organizatorem było Przedszkole Publiczne Nr 12 w Rzeszowie oraz Przedszkole Publiczne Nr 3 w Rzeszowie.

Przegląd stanowił prezentację efektów Programu Powszechnej Dwujęzyczności, wprowadzanego w przedszkolach miasta. Wzięło w nim udział 86 dzieci z 21 rzeszowskich placówek przedszkolnych, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Występom przyglądali się licznie zgromadzeni goście, w tym Podkarpacki Kurator Oświaty – Pani Dorota Nowak – Maluchnik, przedstawiciele Wydziału Edukacji w Rzeszowie: kierownik – Pan Krystian Przełożny oraz inspektor – Pani Beata Bytnar a także koordynator regionalnego Programu Powszechnej Dwujęzyczności – Pan Paweł Poterucha, Dyrektorzy przedszkoli i społeczność lokalna.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym artystkom -Mai i Juli z grupy Misiów, które zaprezentowały piosenkę ” I can sing a rainbow”. Dziewczynki wspaniale reprezentowały nasze przedszkole ale również zachwyciły publiczność swoją kreatywnością i talentem, a w podziękowaniu otrzymały wspaniałe prezenty i dyplomy.