ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką,  kolędami, prezentami, czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, składaniem życzeń, świątecznymi potrawami. Dzieci w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości  na temat tradycji i symboliki świąt Bożego Narodzenia. Wykonują świąteczne dekoracje, prace plastyczne, śpiewają piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i kolędy.

W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci w naszej grupie wykonały jeszcze jedno zadanie – upiekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z ciasta. Były to różnej wielkości choinki, dzwoneczki, gwiazdeczki itp. Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni a w całym przedszkolu rozchodził się apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie pierniczków. Lukrowanie, posypywanie  kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami – to była największa frajda! Ciasteczka były dekorowane przez dzieci i panie, stawały się małymi dziełami sztuki. Był to mile spędzony czas w przedszkolu, podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnym i oczekiwanym momentem była również degustacja świątecznych wypieków. Nasze smaczne pierniczki zostały przeznaczone na ,,ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PIERNICZKÓW”.

Dziękujemy również wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji i przynieśli pierniczki na przedszkolny kiermasz.