Spotkanie z Mikołajem

Ding dong, ding dong spadł już śnieg,
pierwsza gwiazdka z nami jest,
jest ktoś taki, ktoś kto chce,
właśnie dziś odwiedzić mnie.

Miły, starszy, siwy Pan
z wielkim workiem przyjdzie sam
i dostaniesz to co chcesz,
dzisiaj jest magiczny dzień.

Wizyta Mikołaja w grupie najmłodszych przedszkolaków, to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Przygotowania do tego spotkania trwały kilka dni. Małe ,,Pszczółki” wspólnymi siłami przygotowały pracę plastyczną z Mikołajem w roli głównej. Oprócz wspaniałej pracy plastycznej, dzieci nauczyły się również pięknych piosenek bożonarodzeniowych. Przedszkolaki bardzo starannie przygotowały się do dzisiejszego spotkania i mimo, że wymagało to od nich dużo wysiłku i czasu, zrobiły to z wielką przyjemnością.
W dniu tak wielce oczekiwanym na przyjście miłego Gościa, wszystkie maluszki już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na wiadomość, że Mikołaj jest już w przedszkolu. Było to spotkanie, które dzieci bardzo przeżywały. Na ich twarzach można było wyczytać różne emocje m.in.: radość, zadowolenie, niepewność, obawę, a nawet odrobinę lęku. Spokojny głos Mikołaja rozwiał wszelkie obawy dzieci. Maluszki pięknie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście potwierdziły, że były bardzo grzeczne i zasługują na prezenty. Przedszkolaki na pamiątkę tak ważnego spotkania zrobiły z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.
Mikołaj zostawił każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego dzieci z pozostałych grup.
Dziękujemy Mikołaju za wizytę, prezenty i czekamy na Ciebie za rok!