Przedszkolny przegląd wokalno-recytatorski

„Wiosna wierszem i piosenką malowana”

W dniu 21.03.2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ciekawe i wesołe spotkanie wszystkich dzieci. Okazją do tego spotkania był ,,Pierwszy Dzień Wiosny”. Dzieci pięknie ubrane uczestniczyły w przedszkolnym przeglądzie wokalno-recytatorskim pt. ,,Wiosna wierszem i piosenką malowana”.
Głównymi celami przeglądu było:
– rozwijanie wiedzy na temat pór roku;
– popularyzowanie poezji i piosenki dziecięcej;
– rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych;
– pokonywanie nieśmiałości podczas występów przed szerszym audytorium;
– prezentacja umiejętności dzieci.
Tego dnia każda grupa miała do wykonania zadanie, które polegało na przywitaniu najpiękniejszej pory roku jaką jest Wiosna wierszem, piosenką lub krótką inscenizacją. Na przedszkolnej scenie pojawiła się Pani Wiosna oraz jej wiosenni przyjaciele m.in: bociany, żabki, biedronki, motylki, piękne kolorowe kwiatki i wiele innych bohaterów. Mali i duzi artyści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali szerokiej publiczności swoje artystyczne umiejętności, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po tak pięknym powitaniu Pani Wiosna zostanie w naszym ogrodzie, przedszkolu i będzie nam towarzyszyła aż do lata.
Za piękne występy, poświęcony czas na przygotowanie dzisiejszej uroczystości każda grupa otrzymała podziękowania w postaci pamiątkowych dyplomów oraz dużej, słodkiej niespodzianki.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i paniom za wielkie zaangażowanie i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.
Organizatorzy:
Grabicka Danuta