POCZTÓWKI Z POLSKI

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z grupy ,,Pszczółki” i ,,Wiewiórki” w ramach realizacji programu patriotycznego ,,Mały Patriota” przeprowadzą akcję pt. ,,Wymiana pocztówkowa z różnymi miastami Polski”.

Prowadzona akcja będzie miała na celu zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek przedszkolnych oraz promowanie regionu, w którym żyjemy.

Chcemy wysłać kartki pocztowe do przedszkoli z różnych miast, które będą zawierały m.in.: krótką notatkę o naszym przedszkolu oraz pozdrowienia dla dzieci od naszych przedszkolaków. Planujemy stworzyć mapę, na której umieścimy otrzymane pocztówki.

Wymiana pocztówkowa będzie również ciekawą formą przybliżenia dzieciom zawodu listonosza oraz przypomnieniem z jakich okazji wysyła się pocztówki i listy. Dzięki tej akcji będziemy mogli „podróżować” po kraju i poznawać ciekawe miasta i miasteczka, w których jeszcze nie mieliśmy okazji być. Otrzymane kartki będą mogły stanowi

ciekawą inspirację do wakacyjnych, rodzinnych podróży w myśli powiedzenia ,,Swego nie znacie, cudze chwalicie”.

Przedszkolaki z niecierpliwością będą oczekiwać Pana listonosza, który dostarczy do przedszkola pocztówki z różnych zakątków Polski.

Autorzy akcji:

Danuta Grabicka