Pasowanie na Przedszkolaka

Idzie sobie przedszkolaczek,
Śpiewa, tańczy no i skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,
Bo to dzień jest pasowania.
U nas jest tradycja taka,
Każdy z nas będzie składał przyrzeczenie przedszkolaka.

W dniu 16 listopada 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla małych dzieci ponieważ oficjalnie stają się przedszkolakami, a to duży krok na ich drodze do samodzielności, zdobywania nowych wiadomości i umiejętności.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki – małe ,,Pszczółki” zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Podczas występów dzieci uroczyście przyrzekały, że od dzisiejszego dnia będą ,,mieć buzię zawsze roześmianą”, ,,będą zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować”, ,,będą zgodnie bawić się w sali”, ,,i już nie będą płakać, szlochać i sikać w galoty, bo z tym dużo roboty”! Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Annę Wilk. Każdy przedszkolak na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę pt. ,,Najciekawsze bajki przedszkolaka” oraz wielkiego cukierka ze słodką niespodzianką w środku.
Dla małych przedszkolaków był to pierwszy, bardzo ważny występ a co za tym idzie wielkie przeżycie, a dla Rodziców jest to powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy samych radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu na zabawie i odkrywaniu tego, co jeszcze nieznane.