Obchody Święta Niepodległości

9 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu przedszkolaki przybrały biało-czerwone barwy, a w salach i na korytarzach dominowały polskie symbole narodowe.

Uroczysta akademia rozpoczęła się od odśpiewania przez wszystkich przedszkolaków hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego, z zachowaniem właściwej postawy, powagi i spokoju. Podczas uroczystości dzieci wysłuchały pięknych wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu najstarszej grupy przedszkolnej.

Nasze ,,Biedronki” wykonały biało-czerwone kwiaty dla wszystkich poległych żołnierzy walczących w obronie naszej Ojczyzny, które zostały umieszczone na naszej grupowej tablicy. Wysłuchały również krótkiej pogadanki dotyczącej historii naszego państwa polskiego.

Święto Niepodległości to idealna okazja do lekcji patriotyzmu.