Niezwykła wizyta Kici Kocia

W minioną środę odwiedziła nas Pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (Filia Nr 9) z niezwykłym gościem Kici Kocią. Ta bardzo sympatyczna kotka, zrobiła dla dzieci niezwykła niespodziankę i wywołała u naszych przedszkolaków wiele radości i uśmiechów. Pani przyniosła nam kolekcję książeczek dla dzieci z serii „Kicia Kocia” autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Te niezwykłe książeczki opowiadają przygody małej, bystrej kotki oraz jej przyjaciół.

Gość razem z Kici Kocią zaprezentował nam przygodę „Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie”. Bajeczka opowiadała o zgubnych skutkach ,,objadania się słodyczami. Mądra Kici Kocia szybko wyciągnęła wnioski i urządziła witaminowe przyjęcie z owocami i warzywami w głównej roli. Były również ciekawe zagadki o przygodach małej i sympatycznej kotki – wszystkie zostały rozwiązane na 100%. Każdy przedszkolak dostał od Kici Koci nakleję i oczywiście było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Książeczki o Kici Koci nie tylko bawią, ale także uczą dzieci wielu przydatnych czynności czy zachowań – sięgajmy po nie jak najczęściej.