IDZIE JESIEŃ PRZEZ PRZEDSZKOLNY OGRÓD

Małe ,,Pszczółki” w tym tygodniu poznają oznaki jesieni. Rozpoczęliśmy przygotowania kącika przyrody, w którym można znaleźć kasztany – jeszcze niektóre w zielonych kolczastych ,,zbrojach”, szyszki, orzechy, gałązki z kolorowymi listkami, wrzosy, jarzębinę, itp. W przyszłym tygodniu dołożymy tam trochę owoców i warzyw.

W ciepły i słoneczny dzień wybraliśmy się również do naszego przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu jesieni. Pod drzewem kasztanowca szukaliśmy kasztanów, jeszcze niektóre z nich wisiały na drzewie, ale te dojrzałe znajdowaliśmy w trawie i zanieśliśmy do naszego kącika przyrody w sali. Dzieciom poszukiwania sprawiły wiele radości. Zrobiliśmy fotograficzną relację z naszych poszukiwania jesieni. A oto jej efekty.