FESTIWAL SMAKÓW ŚNIADANIOWYCH RZESZOWSKICH PRZEDSZKOLI PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie pt. „Festiwal smaków śniadaniowych” w ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie z gminy i powiatu rzeszowskiego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Celem konkursu było:

• wzbogacenie wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania,
  • wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych,
  • rozwijanie zainteresowań kulinarnych,
  • uświadomienie dzieciom, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia,
  • czerpanie radości ze wspólnych działań – rodzic – dziecko,
  • rozwijanie kreatywności,
  • promowanie pasji kulinarnych.

Z naszego przedszkola do 2 etapu zakwalifikowali się Julia Chmielewska z grupy V oraz Julia Wyskiel i Adam Rudawski z grupy IV. Prace naszych podopiecznych zostały opublikowane w Książce kucharskiej „ŚNIADANIOWE SMAKI RZESZOWSKICH PRZEDSZKOLI PROMUJĄCYCH ZDROWIE”. Prezentacja wszystkich laureatów odbyła się 18 maja podczas konferencji online „Zdrowa dieta przedszkolaka”.

Gratulujemy zdrowych pomysłów. Przepisy naszych przedszkolaków prezentujemy na zdjęciach może kogoś zainspirują 🙂