DZIEŃ DZIECKA

We wtorek 01.06.2021 r. przedszkolaki radośnie obchodziły swój ulubiony dzień w roku, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

W ramach propagowania założeń tego święta, nasze przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością, życzliwością i dobrym humorem. Dzieci z zapałem i uśmiechem na buziach uczestniczyły we wszystkich proponowanych przez nauczycieli popularnych zabawach, m.in.: Kaczuchy, Labada, w zabawach tanecznych do piosenek z repertuaru dziecięcego oraz w tańcach do współczesnej muzyki dyskotekowej. Były zabawy z elementami międzygrupowej rywalizacji. Ciekawym zaskoczeniem dla dzieci była przygotowana przez nauczycielki inscenizacja wiersza Jana Brzechwy ,,Żuraw i czapla”. Niespodzianka bardzo spodobała się dzieciom, czego wyrazem były duże brawa.

Dzieci obejrzały również teatrzyk pt. ,,Smerfowe przygody”. Aktorzy nawiązali bardzo dobry kontakt z dziećmi i zaprosili chętnych przedszkolaków do współuczestnictwa w przygodach Smerfów i złośliwego Gargamela.

Była słodka niespodzianka: pyszna wata cukrowa, soczki owocowe i pyszne zimne lody.

WSZYSTKIM DZIECIOM Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA ŻYCZYMY, ABY ICH DZIECIŃSTWO BYŁO JAK NAJLEPSZE I TRWAŁO JAK NAJDŁUŻEJ!