Eksperymenty – zabawy badawcze

Tematem tygodnia były różne eksperymenty, zabawy badawcze. Główny celem zajęć było przede wszystkim rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem, prowadzenie obserwacji, stawianie hipotez, wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.

Dzieci wykonywały różne doświadczenia m.in.: „Kolorowa woda, która wędruje”, „Czy czarny to czarny”, „Bańka w bańce”, „Co przyciągnie magnes?”, „Dwa bieguny”, „Wyścigi samochodowe”, „Malowanie nitką” itp. Wykonywane eksperymenty zachęcały dzieci do myślenia, porównywania, opowiadania. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpały wiele radości, była to ciekawa dla nich zabawa.

Tego typu działania to ważny element nauki, ponieważ poprzez zabawę, ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokazują zjawiska z najbliższego otoczenia, następuje u dzieci rozwój naturalnej pasji odkrywania świata.