Dzień Ziemi

Kwiecień jest miesiącem poświęconym działaniom związanym z ekologią, które mają na celu poprawę jakości środowiska, w którym żyjemy.

W tym miesiącu nasza grupa obchodziła Dzień Ziemi, który jest wspaniałą okazją do promowania postaw i zachowań proekologicznych. Jest to najważniejsze, najbardziej znane święto ekologiczne. Z okazji tego święta dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele ciekawych tematów z ekologią w tle. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję by porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Dzieci poznały sposoby segregacji śmieci, zasady właściwego zachowania się w lesie, rozwiązywały zagadki związane ze sposobami dbania o nasze wspólne środowisko przyrodnicze. Wspólnie bawiły się przy wesołej piosence ,,Leśne duszki”. Wykonały piękne prace plastyczne, a głównej roli wystąpiła nasza planeta Ziemia.