DZIEŃ PIZZY

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten smaczny dzień.
Zanim zaczęliśmy ,,przygotowywać” pizzę, dzieci poznały trochę historii o tym przysmaku: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec. Przedszkolaki z chęcią wzięły udział w matematycznej zabawie ,,Pizza”, która polegała na dobieraniu odpowiedniej liczby składników, aby powstało smaczne danie.
Dzieci pięknie wykonały prace plastyczne pt. ,,Kolorowa pizza” – każdy zespół kucharzy miał zaprojektować za pomocą materiałów papierniczych swoją własną pizzę. Prace zostały wykonane bardzo starannie i wyglądały jak najprawdziwsze włoskie pizze.
Kiedy dzieci pracowały nad swoimi ,,pizzami” w przedszkolu roznosił się smakowity zapach upieczonych włoskich przysmaków. Nasza ,,kucharska drużyna” – Pan Jacek, Pani Bożenka i Pani Dorotka, w tym dniu przygotowała dla przedszkolaków pyszne, chrupiące i kolorowe pizze, które dzieci zjadły z wielkim apetytem.
Był to smaczny dzień w przedszkolu, który upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.