DZIEŃ KOTA

17 lutego 2023 r. został uznany za Dzień Kota. Kot to pocieszne, puszyste, mięciutkie, mruczące i miauczące zwierzę, bardzo często spotykane w domu, jedno z ulubionych zwierzątek dzieci.

Ten dzień był okazją na organizację wspólnych zabaw dla grupy I ,,Pszczółki” i II ,,Biedronki”, a tematem przewodnim były oczywiście koty. Dzieci przyniosły do przedszkola pluszowe kotki, opowiadały o swoich domowych pupilach – o pielęgnacji, zabawach ze swoimi podopiecznymi. W tym dniu panie z gr. I i II przedstawiły dzieciom bajeczkę Joanny Papuzińskiej pt. ,,Agnieszka opowiada bajkę” o kotku, który szukał swojej mamusi. Przedszkolaki wspólnie bawiły się do wesołych piosenek o kotkach, rozpoznawały z jakich bajek pochodzą różne koty – wykazały się przy tej zabawie dużą znajomością bajek. Była również rywalizacja sportowa pt. ,,Kot łapie myszkę”, która dostarczyła dzieciom bardzo dużo wrażeń i emocji. Dzieci podczas zajęć skorzystały z tablicy multimedialnej zagrały w ,,kocie memory” i obejrzały bajkę o przygodach kota Filemona i Bonifacego. Z tej okazji przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne, których główną postacią był oczywiście kot.