CAŁA POLSKA WYMIENIA SIĘ ZABAWKAMI

Fundacja SIMBIOSIS w całej Polsce wychodzi naprzeciw pułapce nadmiernego konsumpcjonizmu i w duchu edukacji ekologicznej (tzw. #zerowaste) serdecznie zaprasza na: WIELKĄ WYMIANĘ ZABAWEK – WIOSENNE PORZĄDKI!

Jak wziąć udział w akcji #SpokójMamy z zabawkami?

● Usiądź z dziećmi/dzieckiem i wybierzcie zabawki, które zalegają Wam w domu ● Przynieście je pod wskazany adres, gdzie w danym mieście odbywa się akcja ● Wyłóżcie na przygotowane stoliki przedmioty, które chcecie oddać innym ● W zamian możecie wybrać sobie coś, co Wam się spodoba i po prostu wziąć ze sobą do domu!

Co przynieść na wymiennik?

● zabawki nowe i używane

● wyłącznie w kompletnym i niezniszczonym stanie ● czyste (uprane) maskotki ● książki/gry/puzzle itp.

Wszystkie pozostałe zabawki zostaną posegregowane i przygotowane do przekazania na Oddziały Pediatryczne do Szpitala “Okrąglak” w Kaliszu, oraz oddziały szpitalne w Rzeszowie i Krośnie by towarzyszyć wszystkim dzieciom w tak trudnym dla nich czasie. Często się zdarza, że taki “towarzysz” staje się przyjacielem dziecka na długie lata.

Dzięki akcji wszystkie uczestniczące w niej dzieci uczą się empatii i dostrzegania wartości dzielenia się. Rodzice mają spokój z niepotrzebnymi już zabawkami, jednocześnie sprawiając radość innym!

W Rzeszowie akcja odbędzie się w dniu 06.03.2024 r. o godzinie9:00-13:00 oraz 16:00-18:00. Na wydarzenie zapraszamy do Centrum Terapii Dziecka SENSIS na ul. Hanasiewicza 10.