Cała Polska Programuje – czyli zajęcia z kodowania

W dniach od 28.09 – 09.10.2020r. grupa Biedronek brała udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje”. Odbywało się to w ramach Ogólnopolskiego Programu „UczymyDzieciProgramować”. W ramach trwającego 10 dni wydarzenia dzieci wspólnie z panią wykonywały specjalnie przygotowane na tą okoliczność zadania.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od zadania: „Zaprogramuj zdrowie” – dzieci stworzyły kod, w którym kolejnymi komendami były działania/aktywności pozytywnie wpływające na zdrowie. Do wykonania zadania wykorzystaliśmy matę do kodowania oraz krążki z obrazkami.

Następnym zadaniem było: „Muzyczny kod” – podczas tych zajęć wspólnie z dziećmi stworzyliśmy zaprogramowany zespół muzyczny… ale nie był to zwykły zespół, bo zamiast nut wykorzystane zostały krążki z symbolami graficznymi, a zamiast instrumentów – kolorowe kubki. Każde z dzieci mogło zaprezentować swój pomysł „grania” na kubkach.

Kolejnym wykonanym przez nas zadaniem było: „Kubeczki od A do Z” – na początku dzieci odtwarzały wieżę z kubków zaprezentowaną przez nauczyciela, następnie samodzielnie budowały swoje wieże. Rzut kostką wskazywał na to z ilu elementów powinna zostać zbudowana wieża.