BIAŁO-CZERWONA NIEPODLEGŁA – DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Podczas kolejnych zajęć w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” dzieci poszerzyły i utrwaliły wiedzy o symbolach narodowych Polski i postaciach, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości, a także poznały taki termin jak „patriotyzm”. Na pamiątkę odzyskania niepodległości każdego roku w ramach akcji „Dzieci Uczą Rodziców” realizowane są zajęcia nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.

Główną część zajęć stanowiła prezentacja multimedialna, na której dzieciom w atrakcyjny sposób zostały zaprezentowane zagadnienia będące przedmiotem zajęć. Rozmawialiśmy na temat symboli narodowych tj. flaga, godło, hymn., o głównym twórcy niepodległej Polski czyli o Józefie Piłsudskim. Dzieci nauczyły się i z dumą recytowały wiersz znany każdemu dziecku: „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Podczas zajęć poznawały wybrane polskie legendy, stroje i tańce ludowe. Wykonały również prace plastyczną ,,Nasza Ojczyzna”. Dla uczestników zajęć „Biało-Czerwona Niepodległa” zostało przygotowane zadanie do wykonania – nasza grupa wykonała zadanie pt. ,,Młody patriota”. Chętne dzieci wraz z rodzicami również w domu wykonały prace o tematyce patriotycznej. Dziękujemy za współpracę.

W ramach tego zadania dzieci przygotowały również piękną uroczystość dla całej społeczności przedszkolnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada obchodziliśmy uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu Polska — po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyli w tym czasie, przetrwali i zwyciężyli. Dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju.