KINOLUB

29 września 2021 r. grupa Wiewiórek i Sówek wybrała się na 6. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB, obejrzeliśmy Filmy z cyklu „Zwroty Akcji”

• Maija (Maïja), reż. Arthur Nollet, Maxime Faraud, Mégane Hirth, Emma Versini, Julien Chen, Pauline Charpentier
  • Kryształ Nithoan (La Gema De Nithoan), reż. Diana Lucia Lizarazo Mancipe
  • Siedem koźląt (The 7 Kids), reż. Marina Karpova
  • Dama Pik (Queen of Spades), reż. Sydney Posliff
  • Fale Eteru (Fale eteru), reż. Agata Perszutów
  • Wesołych Babulinek! (Privyet Babulnik!), reż. Natalia Mirzoyan
  • Dziadek (Vectēvs), reż. Agnese Laizane
  • Dziewczyna z końca ogrodu (The Girl At The End Of The Garden), reż. Bonnie Dempsey

6.Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB, odbędzie się w dniach26-29 września 2021 r.w kilku miejscach, w tym w Rzeszowie w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7) oraz Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy (ul. Mickiewicza 13).

W programie festiwalu znajdują się najnowsze filmy z całego świata tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży. Towarzyszą im dyskusje oraz kino on-line.

Filmy festiwalowe są idealnym dopełnieniem edukacji formalnej i znajdują zastosowanie w wielu przedmiotach nauczania, przede wszystkim w ramach języka polskiego, historii i społeczeństwa, przyrody, czy plastyki.

Na program składa się łącznie 67 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych. Prezentowane filmy są mądre, zrozumiałe i wartościowe pod względem estetycznym i etycznym. Ukazują dzieci i młodzież w sytuacjach, z którymi młodzi widzowie mogą się utożsamiać, w relacjach rówieśniczych oraz w kontaktach z dorosłymi i ich światem. Uczą budowania przyjaźni i rodzinnych więzi, podejmowania dobrych i świadomych wyborów oraz postaw prospołecznych. Ponadto zabierają w podróż po kulturach innych narodów.

Wizyta na festiwalu to doskonałą okazją do poznania kina łączącego wartości artystyczne z edukacyjnymi.

Wydarzenie posiada patronat Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja IKS, Podkarpackie Film Commission i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Rzeszów Rzeszów – stolica innowacji.