Zabawy z wodą na deszczowe dni

W ramach ogólnopolskiego programu ,,Mamo, tato wole wodę” małe ,,Pszczółki” na zajęciach przeprowadziły zabawy z wykorzystaniem wody.

Tego dnia przedszkolaki stały się ciekawskimi badaczami i odkrywcami, a najlepszym sposobem zaspokojenia ich naturalnej ciekawości były zabawy badawcze, eksperymenty. Takie działania stanowią podstawę do wszechstronnego rozwoju dziecka. Rozwijają umiejętność myślenia przyczynowo – skutkowego, porównywania, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań, a tym samym poszerzają horyzonty myślowe małych badaczy.

Dzieci dowiedziały się m.in. skąd się bierze deszcz, sprawdziły jakie przedmioty unoszą się na wodzie, a które opadają na dno, puszczały małe łódki na wodzie. Największą sensację stanowił ,,wybuchu wulkanu” i wyciekająca fioletowa lawa.

Głównym celem podejmowanej na zajęciach aktywności było zachęcenie przedszkolaków do czerpania radości płynącej z okrywania czegoś nowego, do kreatywnego myślenia i rozwijania wyobraźni. Prowadzone zabawy pozwoliły dzieciom dostrzec, że otaczający je świat skrywa wiele tajemnic, które warto odkrywać poprzez wspólną zabawę.