Wycieczka do ,,Siedliska Janczar” w Pstrągowej

W dniu 17.05.2023 r. dzieci z grupy I i II wyruszyły na wycieczkę do ,,Siedlisko Janczar” w Pstrągowej. Mimo niesprzyjającej aury wycieczka była bardzo udana, a ciekawy program sprawił, że humory dopisywały naszym przedszkolakom. Pobyt w siedlisku rozpoczął się przejażdżką bryczkami po okolicy. Dzieci były zadowolone, bo dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza w życiu przejażdżka takim powozem. Podróżowanie bryczkami mimo deszczowej pogody było dla dzieci przyjemnym wydarzeniem, przedszkolaki prowadziły rozmowę z woźnicą, który opowiadał ciekawostki o koniach.

Kolejną atrakcją były warsztaty edukacyjne „Wypiekanie proziaka”. Panie zapoznały dzieci z przepisem, starannie wyrobiły ciasto, pokazały dzieciom piec, na którym były wypiekane proziaki. Następnie przedszkolaki przystąpiły do ,,dzieła”. Każde dziecko ubrane w fartuszek i wyposażone w kuchenny wałek, otrzymało porcję ciasta, pieczołowicie je wałkowało i formowało swój wypiek. Proziaki były upieczone na czystej blasze gorącego pieca. Degustacja cieplutkich proziaków z pysznym masełkiem była dla dzieci smacznym i zdrowym kąskiem.

Kolejną atrakcją i wielkim przeżyciem była jazda na koniach w ujeżdżalni. Wszystkie dzieci miały indywidualną przejażdżkę konną na maneżu pod okiem instruktora. Dzieci mimo obaw okazały się bardzo dzielne i przejażdżka była dla nich miłym doznaniem. Dzieci odwiedziły również stajnę, zobaczyły gdzie „mieszkają” konie, co lubią jeść, zobaczyły siodła i uprząż konia.

Pobyt w Siedlisku „Janczar” zakończył się zabawami w gospodzie, konsumpcją pysznych pierogów i smacznego kompotu. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola zmęczone i mimo deszczowej pogody bardzo zadowolone.

Brawo dzieci – daliśmy radę mimo obaw rodziców!!!

« 1 z 2 »