Wizyta w Straży Pożarnej

W dniu 17.11.2022r. nasza grupa miała okazję gościć w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie przy ul. Inwestycyjnej 8 na praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

Strażak przekazał dzieciom dużo ciekawych informacji m.in. jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Przedszkolaki zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak należy opuścić takie pomieszczanie, przypominały sobie numery telefonów alarmowych. Obejrzały bajkę pt. „Bolek i Lolek na strażackim poligonie”. Największą frajdą dla dzieci były oczywiście ubrania strażackie (nie wszystkim dziewczynkom przypadły do gustu😊) oraz wejście do wozu strażackiego. Strażak oprowadził nasze przedszkolaki po całej jednostce, dzieci były bardzo zaciekawione, zadawały dużo pytań i zajrzały w każdy zakątek.

Wyprawa była udana a dzieci bardzo zadowolone.