WIOSENNY DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki – królowej nauk. Został on stworzony po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać że może być ona przyjemna i dawać radość.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Z tej okazji w minionym tygodniu nasze małe ,,Biedronki” wykonywały różnego rodzaju zabawy, zadania i ćwiczenia z zakresu edukacji matematycznej. Aktywnie uczestniczyły w zabawach, które umożliwiają rozwijanie kompetencji matematycznych (w tym celu wykorzystaliśmy wiosenne elementy, kwiaty, chmurki, kolorowe kubki). Dzieci na „zielonych grządkach sadziły kolorowe kwiatki”, samodzielnie tworzyły i układały kafelki domina (zabawy z zakresu liczenia, zapoznawania z wyglądem cyfr), dokonywały klasyfikowania garderoby z uwzględnieniem pór roku, wykonywały ćwiczenia związane z odwzorowaniem wzoru lub „odkodowaniem” informacji, były również zabawy z figurami geometrycznymi itp.

Zadania jakie wykonywały dzieci pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości i zadowolenia. Brawo dzieci!