WIGILIJNE SPOTKANIE

Bo to są święta, bo to są święta

I każda buzia jest uśmiechnięta,

to czas radości oczekiwania

na narodziny Jezusa Pana.

W dniu 21.12.2022r. w naszej grupie świętowaliśmy wigilię Bożego Narodzenia. Odświętnie ubrane dzieci wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. To podniosłe spotkanie było wielkim przeżyciem dla naszych dzieci. Przy stołach nakrytych białym obrusem, pod którym leżało sianko, z opłatkiem i kolędą małe dzieci wprowadziły świąteczny nastrój. Wigilijne potrawy: barszcz, pierogi, smaczny kompot i pyszne, lukrowane pierniczki smakowały wybornie. Nie zabrakło też wspólnego, kolędowania przy choince ozdobionej kolorowymi bombkami i światełkami.

Kultywowanie zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia jest dla dzieci szczególnie ważne. W przyszłości to one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tej tradycji, do której jesteśmy bardzo przywiązani i stanowi dla nas ogromną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość zwyczajów świątecznych lecz również budują i wzmacniają serdeczne międzyludzkie relacje.