WARSZTATY KOSMETYCZNE

W dniu 13.04.2023 r. w naszym przedszkolu dzieci wzięły udział w warsztatach kosmetycznych zorganizowanych przez animatorów z „Ani Mani”. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały sól do kąpieli. Do jej przygotowania wykorzystały wiele składników m.in. sól, olejki i płatki róż, które oprócz wyjątkowego, zniewalającego zapachu posiadają pielęgnacyjne właściwości. Każde dziecko otrzymało pudełeczko i łyżeczkę. Dzieci miały za zadanie same swoimi łyżeczkami wsypać przygotowane produkty do swoich pojemniczków i dokładnie wymieszać. Kolejną czynnością było dodanie po łyżeczce olejku, barwinka oraz paru kropel zapachu do pojemniczków. Tak przygotowaną relaksacyjną sól dzieci zabrały do domu. Przedszkolaki przekonały się, że mogą same zrobić swój własny pachnący kosmetyk.