WARSZTATY EKOLOGICZNO-EDUKACYJNE ,,LAS W SŁOIKU”

W dniu 15.10. 2021 roku dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologiczno-edukacyjnych pt. ,,Las w słoiku”. Warsztaty podzielone były na dwie części, trochę teorii oraz praktyki, które wzajemnie się przeplatały aby skupiać uwagę dzieci na bardzo ważnym temacie jakim jest przyroda. Las, o którym była mowa jest środowiskiem, który przynosi człowiekowi oraz zwierzętom bardzo dużo korzyści, dlatego bardzo ważnym zadaniem jest dbanie o ten ekosystem. ,,Małe pszczółki” w czasie zajęć w przyjemny sposób poznawały podstawy życia fauny i flory związane z leśnym ekosystemem oraz rozwijały swoje zdolności manualne.

W części praktycznej dzieci zabrały się do działania. Przedszkolaki otrzymały przygotowane słoiki, niezbędne materiały dekoracje: szyszki, kamyki, korę, różnego rodzaju materiały typu: keramzyt, piasek, ziemię i rośliny. Efektem pracy części praktycznej było samodzielnie wykonanie według podanych wskazówek własnego lasu w słoiku, który dumnie zagościł w domu każdego dziecka.