WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

Każdy serce dziś rysuje,

komuś dzisiaj podaruje.

Walentynki! Walentynki!

Dla chłopczyka i dziewczynki.

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, dzień był przepełniony pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu, zabawami oraz muzyką w wykonaniu artystów ze szkoły muzycznej Yamaha.

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: próbowały trafić do celu – serduszka, zagrały w memory z obrazkami serduszek, było serduszkowe ,,kółko i krzyżyk” oraz zabawy ruchowe z dużym, miękkim serduszkiem. Przedszkolaki poznały również przygody małego żółwia Franklina, który pokazał jak ważni są w życiu przyjaciele i w jaki sposób można okazać im życzliwość i sympatię.

Każde dziecko powiedziało coś miłego, sympatycznego swojej koleżance lub koledze. Przedszkolaki kolorowały, wyklejały, wycinały serduszka, wykonywały laurki, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kochanym rodzicom. Otrzymały również słodką niespodziankę w kształcie serduszka. Świetna muzyka, która płynęła z różnego rodzaju akordeonów przyniesionych przez artystów dodała „muzycznego smaku”.

Walentynki upłynęły nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!