TEATRZYK

8 lutego odwiedził nasze przedszkole Teatr „Zielony Melonik” ze spektaklem pt. „Zabawy trudne sprawy”. Spektakl ten to pełna wartości opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, a także o tym, jak ważne w budowaniu relacji są asertywność i kompromis.

Michasia czuje się samotna.Mieszka w okolicy od niedawna i nie zna tu nikogo .Jej rodzice całe dnie spędzają w pracy, podczas gdy dziewczynka zostaje w domu sama z Babcią i jej psem Serdelkiem. Marzeniem Michasi jest mieć przyjaciółkę.  Pewnego dnia widzi za szybą bawiące się dzieci i postanawia otworzyć okno. Na jej wołanie odpowiada Kasia i odwiedza Michasię w domu. Chcielibyście wiedzieć, czy dziewczynki się zaprzyjaźnią?
Co to znaczy być przyjacielem i mieć przyjaciela? Czy to takie proste? Wystarczy chwila wspólnej zabawy. a może potrzeba czegoś więcej? Jak powinien zachowywać się prawdziwy przyjaciel, a czego nigdy nie powinien robić?