PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU „

Głównym celem projektu było promowanie wśród dzieci treści z zakresu edukacji przyrodniczej, rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci. Założeniem projektu było stwarzanie możliwości poznania przez dziecko poszczególnych pór roku i ich charakterystycznych cech, budzenie zainteresowania światem przyrody i wdrażanie do wspólnej aktywności fizycznej i zabawy. Ponadto udział w projekcie przyczynił się do ćwiczenia koncentracji uwagi, nauki współdziałania w grupie przedszkolnej i usprawniania motoryki małej. Uczestnikami projektu była grupa V „Wiewiórki”. Dzieci zrealizowały zadania z czterech modułów:
Moduł I Jesień:
Wykonane zadania:
• „Szalik dla Pani Jesieni”- zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem materiałów naturalnych;
• „Sensoryczne pudełko” – pudełko z wykorzystaniem darów jesieni;
• „Bukiet dl Pani Jesieni”- praca plastyczna z wykorzystaniem materiałów naturalnych.
Moduł II Zima