PODSUMOWANIE KONKURSU „WESOŁY KUNDELEK”

25.10.2022 r. w „Dniu Kundelka” odbyło się podsumowanie plastycznego konkursu pt. Wesoły Kundelek”. Był to rodzinny konkurs plastyczny przeznaczony dla najmłodszych grup przedszkolaków czyli dzieci 3, 4-letnich.

Głównymi celami konkursu było m.in.:

– rozwijanie zamiłowania do czworonożnych podopiecznych,

– rozwijanie zainteresowań plastycznych,

– rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej,

– stworzenie możliwości do indywidualnej i rodzinnej działalności artystycznej, poprzez to rozwijanie zdolności, odkrywanie możliwości i pogłębienie więzi rodzinnych.

Dzieci i rodzice wykazali się bardzo dużą pomysłowością, starannością a także cierpliwością widoczną w pięknych pracach czworonożnych przyjaciół ludzi. Prace były wykonane różnymi technikami i ciekawymi materiałami plastycznymi. Przyniesione prace miały również różne formy – płaskie i przestrzenne.

W konkursie wzięła udział duża grupa dzieci (27 uczestników), wszystkie przyniesione prace były ciekawe, staranne, pomysłowe a przede wszystkim wykonane razem z rodzicami. Organizatorzy konkursu postanowili docenić i nagrodzić wszystkie dzieci, które wykonały piękne prace. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz puzzle „Psi patrol” – oczywiście z głównym bohaterem konkursu czyli psem.

Wspólnie spędzony czas dziecka z rodzicem to ważne chwile niezbędne do tworzenia szczególnych więzi emocjonalnych wśród najbliższych, są również okazją do rozwoju wspólnej komunikacji oraz wiedzy malucha o sobie i otaczającym świecie.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i rodzicom.

Organizatorzy:

Danuta Grabicka