Ogólnopolska akcja – „Serce za odwagę”

Nasza grupa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Serce za odwagę” zorganizowanej przez Fundację Pamięci Narodów wraz ze Stowarzyszeniem Głos Bohatera, Stowarzyszeniem Zachowania Pamięci o Armii Krajowej oraz Stowarzyszeniem „Pro-Patria – lokalni patrioci”.

Celem akcji było przygotowanie kartek świątecznych dla Powstańców warszawskich i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce oraz za granicą.

Dzieci w przedszkolu oraz rodzice z dziećmi w domu przygotowywali kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. W środku każdej kartki zostały zamieszczone życzenia przesłane w imieniu dzieci, ich rodzin i kadry pedagogicznej naszego przedszkola. W ten symboliczny sposób chcieliśmy złożyć podziękowania za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny. To dzięki nim możemy dzisiaj bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i zdobywać nowe wiadomości i umiejętności.

Nasze świąteczne kartki zostały wysłane do Fundacji Pamięci Narodów a następnie trafią do żyjących weteranów Podziemia Niepodległościowego w Polsce i za granicą.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom i dzieciom bardzo serdecznie dziękujemy, za  poświęcony czas i piękne kartki świąteczne wykonane na tak szczytny cel.