NASZA PIERWSZA WYCIECZKA

W dniu 03.06.2022r. nasza grupa razem z grupą „Biedronek” wybrała się na pierwszą wspólną wycieczkę do Lisiego Jaru w Malawie. Czas spędziliśmy na łonie natury w towarzystwie zielonych drzew i śpiewających ptaków. Wędrowaliśmy po lesie różnymi dróżkami raz pod górkę, potem szybkim krokiem z górki, przechodziliśmy małymi mostkami by pokonać wodę. Przedzieraliśmy się wąskimi ścieżkami i szerokimi leśnymi duktami.

W czasie leśnej wędrówki zajrzeliśmy do namiotu, nabraliśmy ,,siły” chrupiąc zdrowe marchewki. Nasza wędrówka zakończyła się w miejscu, w którym mogliśmy rozbić nasz ,,obóz”. Tam czekały na nas liczne niespodzianki – robiliśmy własnoręcznie podpłomyki, które nawijaliśmy na drewniane patyki i piekliśmy na ognisku. Były zabawy ruchowe, zabawy z kolorową chustą, przeciąganie liny, wyścigi itp. Na wielkim ruszcie piekły się smaczne kiełbaski i wiejski chleb. Po wspólnych zabawach zasiedliśmy do stołów by posilić się pieczonymi kiełbaskami, chrupkim pieczywem i ciepłą herbatą.

Dzieci do przedszkola wróciły zmęczone ale zadowolone. Przebywanie na świeżym powietrzu, wśród zieleni sprzyja zdrowiu i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

« 1 z 2 »